Trajtimet e Fytyres

Trajtimet e Fytyres

Lifting me fijeLëkura juaj ju mbron vazhdimisht. Kur kujdeseni për lëkurën tuaj, ju po ndihmoni ate të bëjë punën e saj. Dhe kujdesi për lëkurën tuaj sot do të ndihmojë në parandalimin e problemeve të ardhshme, si rrudhat dhe imperfeksionet e tjera te saj. Kujdesi i mirë i lëkurës ka gjithashtu përfitime të jashtëzakonshme emocionale dhe sociale. Asgjë nuk ju jep më shumë vetëbesim sesa te dukeni dhe te ndieheni mire me lekuren dhe veten tuaj.


Pastrim i thjeshtë i fytyrës

Kryhet për reduktimin e akneve, pastrimin e pikave të zeza dhe të bardha,shoqërohet me Aplikohet bashke me produktet më të mira profesionale dermokozmetike, maska rigjeneruese dhe hidratuese, purifikuese. Ky trajtim sugjerohet per te gjitha llojet e lekures duke I pershtatur perdorimin e produkteve perkatese per cdo tip lekure.


Trajtim i fytyres me Maskën me Argjil

Një nga metodat më të reja globale që vepron si përgjigje kundër plakjes kutane të fytyrës, qafës dhe dekoltesë. Veprimi:
• Eliminon menjëherë shqetësimin e lëkurës së thatë, në mënyrë dramatike e lëmuar dhe elastike, redukton rrudhat.
• Largon qelizat e vdekura të lëkurës dhe papastërtitë e grumbulluara, tonifikon lëkurën, e rigjeneron atë dhe qetëson irritimin • Ushqen në mënyrë perfekte lëkurën imperfekte, pa qëndrueshmëri , përmirëson elasticitetin dhe tonin e saj. Trajtim i fytyrës me Vitamin CMaskë anti-stres me përmbajtje ekstrakti portokalli që hidraton, shkëlqen dhe zvogëlon hiperpigmentimet. Maska ka efekt antioksidant në të gjitha tipet e lëkurës dhe mbron nga dëmtimi prej rrezatimit UV.

Trajtimi i fytyrës me vitaminë C:

• Ushqen dhe hidraton lëkurën;
• Promovon sintezën e kolagjenit, rikthen qëndrueshmërinë dhe elasticitetin e lëkurës
• Mbron nga dëmtimi i agjenteve te mjedisit
• I jep lëkurës shkëlqim dhe redukton rrudhat
• Promovon një shkëlqim të shëndetshëm;


Trajtimi i fytyres me Maske Zinku
Maska me Zink është një trajtim jashtëzakonisht efikas kur bëhet fjalë për reduktimin e njollave apo shenjave të lëna nga aknet dhe rosacea. Mund të përdoret gjithashtu me sukses për një ngjyrë uniforme të lëkurës ose për të qetësuar lëkurën. Maska me Zink përmban vitaminë E, një antioksidant i jashtëzakonshëm i lëkurës që lufton radikalet e lira, duke parandaluar si i tillë plakjen e parakohshme të lëkurës dhe në kete mënyrë redukton rrudhat. Peeling kimik

Kjo është një metodë e përshpejtuar rrjepjeje e lëkurës e cila realizohet nëpërmjet substancave kimike me veprim gërryes që përshpejton esfolimin fiziologjik të lëkurës. Efektet e peelingut janë: rinimi i shtresave më supërfaqësore dhe stimulimi i prodhimit të kolagenit të ri. Peelingët klasifikohen në bazë të aftësisë së saj për të penetruar në lëkurë, pra me thellësinë e veprimit që ata kryejnë. Metodat janë sipërfaqësore, të mesme dhe të thella. Niveli i thellësisë varet nga lloji i substancës, përqëndrimi i saj dhe koha e aplikimit. Sa më thellë të shkojë produkti, aq më evident do të jetë rezultati. Acidet e përdorura janë: alfa-hidroksiacid ku më i njohuri është ai glikolik me acid të produkteve që gjenden në natyrë si mollë, agrume, rrush,panxhar sheqeri etj. Trajtimi me këtë acid gjallëron lëkurën duke e stimuluar dhe komplikacionet e këtij trajtimi janë zero. Acidi salicilik: përdoret për peeling sipërfaqsor dhe ka 25 % alkool.

Tricloroacetico TCA: ky është një kristal që vjen nga acidi acetik dhe që tretet në ujë. Reagon duke bërë largimin total të epidermës në shtresën e saj sipërfaqësore. TCA ka një avantazh sepse krijon një esfolim të mesëm- të thellë pa patur nevojë të përdoret një metodë toksike.