Masazhet Lifting

Masazhet Lifting
Fuqia e Prekjes, diçka shumë afër zemrës sime, masazh fytyre.

Metodat natyrale të masazhit për ngritjen e fytyrës kanë një gjë të përbashkët: ato mbështeten në lëvizje specifike, të përsëritura për të stimuluar rrjedhjen e gjakut, për të hequr toksinat dhe për të çliruar tensionin e krijuar ne fytyre . Në mbarë globin ka shumë metoda masazhi, të cilat janë përdorur prej shekujsh. Kjo ndihmon në prodhimin e kolagjenit dhe elasticitetit në lëkurën tuaj, duke lejuar gjithashtu lëkurën tuaj të detoksifikohet dhe të riparohet. Rritja e kolagjenit dhe elasticitetit është një formë natyrale kundër plakjes. Kryerja e një masazhi të fytyrës do të nxisë hidratim të përmirësuar dhe strukturë më të mirë të lëkurës dhe do të lejojë që produktet tuaja të funksionojnë më së miri.

Toni i përmirësuar i muskujve e mbështet më mirë lëkurën, duke ngritur dhe zbutur konturet e fytyrës tuaj, duke zbutur linjat dhe rrudhat dhe duke rritur shëndetin e përgjithshëm të lëkurës tuaj. Për të mos përmendur qetësimin e mendjes. Ngjashëm me masazhin për trupin, ose stërvitjen në palestër ose klasën e jogës, ne e dimë që muskujt dhe indet lidhëse duhet të mbështeten dhe të punojnë për të ruajtur shëndetin dhe rininë e tyre.

Cilat janë përfitimet e masazhit të fytyrës?

• Është një metode jo invazive për të aplikuar ne lëkurën tuaj
• Në gjendje të ruaje konturet e fytyrës
• Rrit qarkullimin, duke lejuar trupin të pompojë më shumë oksigjen dhe lëndë ushqyese në inde
• Stimulon rrjedhën e limfës, sistemin natyror të mbrojtjes së trupit, duke ndihmuar në reduktimin e fryrjes dhe përshpejtimin e detoksifikimit të përgjithshëm të lëkurës
• Jep një shkëlqim dhe ngritje të menjëhershme
• Përshpejton rigjenerimin e qelizave të lëkurës
• E mirë për shëndetin mendor dhe relaksimin

Koha më e mirë për të kryer një masazh të fytyrës varet nga mënyra e jetesës. Mund të jetë në mbrëmje pasi të keni hequr make-up. Ose në mëngjes para se të vazhdoni rutinen e dites.

PARA TË FILLONI: Së pari, masazhi lifting i fytyrës shmanget më së miri nëse keni lëkurë super të ndjeshme, rosacea të përflakur, akne aktive ose nëse keni kaluar shumë kohë në diell. Rritja e rrjedhjes së gjakut dhe fërkimi në lëkurë nuk do të ndihmojë dhe ka të ngjarë të përkeqësohet. Këto lloje të lëkurës kanë nevojë për një trajtim më të butë dhe më shumë masazh me bazë limfatike sesa stimuluese.

ME ÇFARË TË MASAZOHET: Per te kryer nje masazh lifting ne fytyre perdoret nje vaj I pershtatshem per kete procedure .

Sa shpesh duhet të bëj një masazh lifting të fytyrës?

Ekspertët e bukurisë rekomandojnë të shtoni një masazh të fytyrës në rutinën tuaj të kujdesit të lëkurës dy deri në tre herë në javë. Kjo mund të jetë e dobishme në rritjen e qarkullimit, zbutjen e tensionit te lekures dhe me kalimin e kohës ngritjen dhe tonifikimin e lëkurës tuaj.