Lifting me fije

Lifting me fije
A po vini re sy me kapuç ose vetulla të rëna dhe po kërkoni një ngritje delikate jo-kirurgjikale të vetullave për të krijuar një zonë më të ‘zgjuar’ dhe të rifresukuar të syve …

Ndoshta e keni parë trendin më të përfolur Fox Eye ose ‘Sy Dhelpra’, proçedurë e kryer nga VIP-at në botë si Bella Hadid dhe Kendall Jenner.

Çfarë është trendi Fox Eye dhe cilat janë arsyet kryesore që njerëzit e dëshirojnë atë?

Këto janë fije të tretshme, të cilat futen nën lëkurë dhe tërhiqen për të ngritur dhe shtrirë cepin e qepallës së sipërme drejt tempujve për të krijuar një formë bajameje duke ngritur njëkohësisht bishtin e vetullave. Përveç ngritjes së lëkurës, këto fije gjithashtu stimulojnë procesin e shërimit të trupit dhe prodhimin e kolagjenit në zonat e trajtuara. Rezultatet janë të menjëhershme, të cilat janë gjithmonë tërheqëse për klientët dhe zgjasin 1 deri në 3 vite, në varësi të llojit të fijes të përdorur në shkallë mjekësore dhe metabolizmit natyror të trupit.


Cfarë përfshin procedura e lifting me fije dhe si funksionon?

1. Fijet futen nën lëkurë dhe shtrëngohen për të krijuar tërheqjen e zonës. Fijet që ne përdorim janë cilësia premium në treg. Këto fije janë të tretshme nga trupi juaj dhe kthehen në fibra kolagjeni pasi jetëgjatësia ka përfunduar. Ky faktor bën qe procedura e dytë të ketë një rezultat më të gjatë.

2. Në muajin e parë vetulla bie me 20% të rezultatit fillestar duke I dhënë një pamje më natyrale procedurës.

3. Ju jeni zgjuar gjatë gjithë kohës dhe procedura zgjat jo më shumë se 20 minuta.

4. Nuk është e dhimbshme pasi ju injektoheni me anestezi locale përpara procedurës.

5. Mavijosjet dhe ënjtjet janë të mundshme si pas çdo procedure invasive. Ato kalojnë në 5-14 ditë. Pas procedurës janë të mundshme dhimbje koke në rajonin temporal e cila mund të zgjasi deri në dy ditë.

6. Para procedurës është mirë që të bëni Botox në ballë. Rezulatet janë të menjëhershme.


Lifting me fije është një procedurë jo-kirurgjikale e cila aplikohet zakonisht për ngritjen e vetullave, ku fijet përdoren për tre arsye të ndryshme:

1. Për të ndryshuar formën e vetullës ku shpesh reherohet si vetull dhelpra ose sy dhelpra. Kjo krijon një pamje me sy të gjerë dhe të ngritur duke iu përmbajtur trendit të Fox Eye.
2. Për të krijuar nje pamje më të zgjuar dhe të rifreskuar të syrit. Per shembull ngritja e vetullës për të trajtuar qepallat e rëna ose vetullat e rëna të cilat mund të jenë të trashëguara ose të shkaktuara nga plakja.
3. Për të korrigjuar asimetrinë, ku një fije vendoset në njërën vetull për të krijuar simetri me tjetrën.

Pse është klinika Dermolife më e mira për këtë procedurë?

- Eksperiencë shumë vjecare në trajtimet estetike invasive dhe jo-invazive
- Përdorim I materialeve dhe produkteve më cillësore në treg me cmimet më të arsyeshme
- Dermoestetistja e mirënjohur Lida Hoxha njihet si doktoresha më e mirë në fushën e dermoestetikës.
- Jemi zgjedhja primare për cdo shqetësim tuajin. Pacientët tanë fluturojnë nga jashtë për të kryer shërbimet në Dermolife