Blog

Tranformimi 2 mujor I Rezartes!

Histori te pabesueshme tranformimesh nuk kane fund ne Demolife.
E mbi te gjitha transformime qe nuk shkaktojne as probleme ne shendetin e pacientit, pa kryer asnje lloj nderhyrje.

Tranformimi 2 mujor I Rezartes fale Balonit Gastrik

Rezarta, 27 vjec vendos te dobesohet me ane te metodes se Balonit Gastrik, nje metode jo invazive per humbjen e kilogrameve te padeshiruar dhe rikthimin e vetebesimit ne veten e saj.

Kemi akoma kohe per te vendosur per rezultatin final sepse kane mbetur dhe 10 muaj , por ju themi se ja kemi arritur me sukses qe ne 2 muajt e pare!

-11 kilograme qe nga vendosja e Balonit, fantastike!
Duke filluar qe nga gusha e deri tek pulpat duke ndryshimi ne mase dhe perimeter!
Pervec kesaj Rezarta na mundesoi nje interviste te shkurter rreth rrugetimit te saj me Balonin Gastrik:

Si ishin ditet e para pas vendosjes se Balonit Gastrik?
Rezarta: “Per mua ditet pas vendosjes se Balonit ka kaluar shume lehte, madje nuk e mbaj mend qe te kem pasur dhimbje pervecse nje sikleti te lehte sikurse ma shpjegoi doktoresha ne Dermolife para procedures.”

Rutina e ushqyerjes ka mbetur njesoj apo ka ndryshuar?

Rezarta: “ Ka ndryshuar fale Zotit, kam me pak oreks, ne vakt konsumoj me pak sasi dhe ngopem shume shpejt.Ndihem shume mire dhe me energjike.”
Pyetja me e rendesishme qe kemi ne femrat, si ju pershtaten veshjet 2 muaj pas vendosjes se Balonit?

Rezarta: “ Ah sa me pelqen vetja tani ne kete stad, jam shume e lumtur per kete humbje peshe dhe kam shume besim qe do te humb akoma me teper! E falenderoj shume Dermolife per kete mundesi qe me ofroi dhe do jua rekomandoj shume personave qe do te kene nevoje!”


Tranformimi 2 mujor  Rezartes nga Balonit Gastrik