Blog

Fifi zgjodhi metoden e BALONI GASTRIK

Fifi , Baloni Gastrik

Ashtu sic ju premtuam ne shkrimin tone te fundit, Julian Deda, Gentian Zenelaj si dhe Xum Allushi nuk do te ishin personazhet e fundit publike qe do te zgjidhnin polikliniken Dermolife per renien ne peshe.
Se fundmi, kengetarja Filloreta Raci e njohur si Fifi zgjodhi metoden e balonit gastrik, si metoden me efikase dhe te pershtatshme per te, per te humbur kilogramet e tepert.
Fifi fillimisht kishte pak emocione, si cdo person tjeter qe kerkon nje ndryshim ne trupin e tij, por patjeter qe kengetarja ka ardhur paraprakisht per t’u konsultuar me doktorin Italian qe aplikon kete metode si dhe me CEO e Dermolife, Lida Hoxha e cila e ka informuar me detaje per benefitet qe do te kishte nga baloni gastrik, sigurisht duke e informuar per rendesine qe ka jeta e shendetshme, te ushqyerit dhe aktiviteti fizik, qe duhet te jene te pandashme ne jeten e te gjitheve.
Sic edhe e tha ne prononcimin e saj, Fifit nuk i pelqen palestra dhe dietat dhe keshtu zgjodhi balonin gastrik si nje metode shume efektive, pa dhimbje, pa operacion dhe qe realizohet ne pak minuta.

Perse zgjodhi kliniken tone?

Qe ne takimin e pare me stafin dhe me kreun e poliklinikes, Fifi u sigurua dhe u bind akoma me shume ne zgjedhjen e saj, pasi aty ajo mori te gjithe informacionin e nevojshem, per menyren sesi procedon klinika, mbi sherbimin pre dhe post operator, mbi profesionalizmin e doktorit Italian dhe mbi te gjitha per besueshmerine dhe punet e arrira qe ka realizuar DERMOLIFE. Pas balonit Fifi deklaroi qe “ndihet shume mire, gjithcka iu duk se ndodhi sa hap e mbyll syte dhe se mezi priste te performonte ne darke ne koncertin e saj duke marre kete fillim te nje eksperience te re me vete”, ashtu sic vetem ajo di te shkelqeje dhe te ndeze skenat, ashtu ja doli dhe mbreme dhe eshte nder shembujt konkrete sesa bukur dhe e thjeshte eshte te bashkejetosh me kete balon qe di sesi te ta ndryshoje jeten (per mire).