Cili faktor eshte me primar per njerezit sot? Cilesia apo cmimi?

Cilesia apo cmimet e lira

Cili faktor eshte me primar per njerezit sot? Cilesia apo cmimet e lira?

Sa prej jush kane komplekse me nje zone te caktuar te trupit apo te fytyres qe nuk i pelqen dhe do te donin ta ndryshonin por nuk kane mundesi? Sa persona te tjere kane mundesi financiare por kane frike te ndermarrin nje hap te tille duke menduar rezultatin? Sa njerez joshen dhe njohin te tjere individe qe kane rene “pre” e cmimeve dysheme qe ofrojne klinika te ndryshme te kirurgjise estetike sot?

Kete mund t’iua themi ne, si nje klinike me mbi 15 vite eksperience ne fushen e estetikes. Deshira per te arritur perfeksionin por per te ruajtur gjithmone origjinalitetin eshte gjithmone e me ne rritje. Por per te arritur kete nevojitet mjeshteri, profesionalizem. Gjate ketyre viteve ne kliniken tone jane drejtuar njerez te ndryshem me histori te ndryshme por edhe me eksperienca te para te trishtueshme.
Te joshur nga cmimet e lira qe ofrohen ne treg, duke trajtuar nje operacion nga i cili individi pret nje pune sa me te kenaqshme duke qene se eshte nje rezultat i perjetshem, perfundojne duke rene pre e pseudo-klinikave te cilat te premtojne cdo rezultat qe ti deshiron pa marre parasysh fizionomine, proporcionin rreziqet nga ana shendetesore dhe ne fund i falin pacientit zhgenjim, deshtim nga ana profesionale por edhe para te shpenzuara te cilat mund te kene vite qe kursehen per kauzen e pacientit. Situata si keto deshmohen cdo dite e me shume ne kliniken tone, ku paraqiten raste nga me te ndryshme me demtime nga me te ndryshmet vetem per faktin se genjehen nga cmimet “e lira” dhe nga premtime nga me te ndryshmet. Rasti i fundit ishte i nje vajze e cila iu nenshtrua nderhyrjes se rinoplastikes per here te trete nga dy deshtime te meparshme dhe endrra e saj ishte vetem te kishte rezultatin qe duhet te kishte qe ne nderhyrjen e pare. Por sa vajza dhe djem te tjere jane keshtu? Qe kane rene pre e mashtrimeve por nuk kane me mundesi per te paguar gabimet e kirurgeve te cilet vazhdojne te qete punen e tyre duke bere te njejten gabim tek shume individe te tjere.

Por cdo dite e me shume ne kliniken tone paraqiten njerez te ndergjegjesuar qe kerkojne te shohin punime te merparshme te nderhyrjeve, lexojne paraprakisht pothuajse gjithcka ne lidhje me ate c’ka interesohen. Kerkojne qe rezultati te jete ashtu sic ata deshirojne pa marre parasysh cmimin, por ky detaj nuk ka bere asnjehere diferencen qe te “joshemi” nga te tilla oferta dhe t’i devijojme asaj c’ka per te cilen jemi lider ne treg sot: per t’i realizuar cdo individi mundesine per te qene te lumtur pa komplekse dhe komod me pamjen e tyre”, shume kliente te cilet mund te ishin pacientet tane sot, jane larguar ne momentin qe kane ardhur me ide te qarta per nje rezultat, por pasi i kemi shpjeguar qe kjo gje cenon shendetin, i largohet origjinalitetit, apo nuk do te ishte vizualisht bukur ata jane larguar por ne gjithmone do te bejme te njejten gje, jemi te bindur qe ne nje moment do te na falenderojne!

Ne Dermolife gjithmone marredhenia pacient-klinike eshte pare si marredhenie e ndersjelle, ku te dyja palet jane sa me te interesuara qe te mbeten te kenaqura nga tjera. Kirurget jane nder me te perzgjedhurit, teknologjite dhe menyrat e procedimit ne salle jane nder teknikat me te fundit qe ndjekin klinikat europiane sot. Ajo c’ka eshte me e rendesishme? DERMOLIFE ka qene, eshte dhe gjithmone do te jete ne fushen e estetikes me risi te vazhdueshme, me rezultate fantastike post-operatore, me paciente te kenaqur, cmime te perballueshme dhe te arsyeshme per secilin individ qe deshiron te beje nje ndryshim tek vetja, te realizoje endrren e saj/tij.

Dicka e fundit e rendesishme: “Te gjitha arritjet e mesiperme ne i bejme qe ne heren e pare” :)