Blog

Perse cdo dite e me shume po perqafohet metoda e balonit gastrik?

Baloni Gastrik Artan HoxhaNe perditshmerine tone eshte pothuajse e pamundur te hasim njerez te cilet nuk kane degjuar per metoden e balonit gastrik dhe si i tille fama e tij diskutohet kudo: ne televizione, rrjete sociale, ne grupet shoqerore ne jeten e perditshme, eshte pothuajse e pamundur te mos kesh degjuar per suksesin qe kjo metode ka pasi nese jo personalisht ne, te gjithe kemi persona te afert qe vuajne nga kilogramet e tepert si dhe obeziteti.

Me heret e kemi cilesuar por tashme eshte edhe nje nga problemet globale dhe eshte pikerisht obeziteti i cili te con ne probleme shendetesore nga me te ndryshmet, pervec pjeses fizike e cila sigurisht ka pjesen e saj te rendesise. Me perparimin e teknologjise njerezit tashme e kane me te lehte per te klikuar per metodat e dobesimit, por vitet e fundit ka ndryshuar edhe perceptimi pasi njerezit anojne dhe kerkojne “metodat me te sigurta per renien nga pesha”. Baloni gastrik eshte pikerisht nje metode e tille, e cila per fatin e mire po shpeton jeten e shume njerezve, ne plot kuptimin e fjales! Nuk jane te domosodoshme shifrat per te treguar qe jane nje numer i madh njerezish te cilet drejohen ne kliniken tone per te gjetur zgjidhje per problemin me mbipeshen, njerez qe na sjellin edhe shembuj konkrete te personave te dobesuar, vijne te afermit e pacienteve qe tashme e kane vendosur dhe kane pare vijimesine dhe reagimin pozitiv, vijne edhe njerez te cilet rastesisht njohin pacientet tane dhe sigurisht pas shkembimit te eksperiencave jetesore tregojne edhe per balonin ose “topin magjik” qe i ka ndihmuar per renien nga pesha dhe per parandalimin ose permiresimin e semundjeve te ndryshme kronike ose jo, sepse Shqiperia eshte nje shtet i vogel dhe njerezit e kane me te lehte te takohen me njeri-tjetrin dhe te zbulojne se jane pacientet tane dhe kane zgjedhur te njejten metode, por po vendet e ndryshme ne Europe? Qe jane shume me te medhenj se ne? Po, pikerisht edhe ne ato qytete ka marre jehone perdorimi i kesaj metode dhe lakohet emri i Dermolife si iniciatori i pare ne vendin tone te cilet kane perqafuar kete metode.

Po perse njerezit vazhdojne dhe cdo dite e me shume zgjedhin ti drejtohen kesaj metode? Arsyeja jane pikerisht deshmite e suksesit te panumerta qe ne publikojme cdo dite. Raste reale para/pas vendosjes se balonit, qindra mesazhe falenderimi nga pacientet, nga prinderit e pacienteve, nga te afermit, personazhe publike qe kane zgjedhur kete metode, Julian Deda tashme e ka hequr dhe e ka konfirmuar mese njehere falenderimin e tij, por c’mund te themi edhe per Fifin e cila e ka pranuar qe eshte mese e lumtur qe po humbet kilogramet gradualisht dhe ndihet shume me mire. Artan Hoxha dhe Aldon Lipe jane rastet e fundit te personazheve publike qe konfirmojne suksesin nje muaj post-balon dhe jane me -11 kilograme por edhe me shume qe ne javet e para, me ndryshime ne parametrat trupore por edhe me lehtesime shendetesore ne perditshmeri. Jane pikerisht keto suksese te cilat njerezit i shohin, i studiojne dhe vendosin te zgjedhin te njejten metode e cila eshte perfekte per nje fizik dhe nje shendet perfekt!

Pak me lart ju referuam dy personazheve publike si te fundit qe kane deshmuar suksesin per humbjen e kilogrameve te tepert, por nuk jane vertete ata te fundit, serisht kemi personazh publik qe nuk i rezistoi dot balonit gastrik. Ajo/ai do te zbulohet pas pak ditesh ne nje nga emisionet me te ndjekura ne Shqiperi.

Dermolife asnjehere nuk do te ndaloje se surprizuari!