Yjet e Hollywood-it që kanë bërë ndërhyrjet plastike

10 yjet e Hollywood-it që kanë bërë ndërhyrjet plastike më të suksesshme: Sharon Stone më e mira

Top 10 operacionet më të mira janë përcaktuar si të tilla nga fansat e vip-ve por edhe nga specialistët e fushës.

Kur ata sfilojnë në tapetin e kuq, fytyra dhe trupi janë në perfeksion falë bisturisë dhe mund të themi se ajo që ngjan mirë është fatlume, sepse nuk ndodh gjithmonë ashtu. Në këtë rast ndërhyrjet quhen inteligjente, sepse janë të bëra mirë.

› 1. SHARON STONE
Në tapetin e kuq ajo shfaq me krenari fytyrën e saj me lëkurë të shtrirë dhe të shndritshme dhe me këmbë aq të tonifikuara sa ia bën zili edhe 30 vjeçareve. Po ta shohësh me kujdes, do vërehet se diva e kinemasë ka bërë lifting të fytyrës rreth 10 vite më parë, gjë që e ka bërë të fitojë 15 vite rini. Por artistja me mençuri ka zgjedhur që të mos e paralizojë shprehinë duke përdorur ndërhyrjet në mënyrë të tepruar, duke dhënë kështu një rezultat natyral. Edhe rrudhat rreth syve dhe buzëve janë në harmoni me moshën e saj.

›2. BLAKE LIVELY
Aktorja e re amerikane ka përmirësuar shumë harmoninë e fytyrës së saj me një rinoplastikë të suksesshme. Profili tashmë është më i bukur dhe hunda është më e hollë anash. Gjithashtu aktorja ka rregulluar dhëmbët me faseta estetike, por përveç kësaj ka rregulluar edhe masën e gjoksit nga një dysh modest në një tresh të bollshëm.

›3. JENNIFER ANISTON
Hunda e operuar ia ka përmirësuar shumë fytyrën, por kjo nuk është ndërhyrja e vetme që ajo ka bërë. Fytyra e saj duket shumë më e përmirësuar, më tonike dhe rrudhat e shprehjes janë pothuajse të shtrira. Aktorja bionde është rinuar por nuk duket e bërë. Metoda e përdorur sipas profesionistëve të fushës mund të jetë Thermage e cila stimulon prodhimin e kolagenit të ri, rinon pjesën rreth syve dhe kjo pa patur nevojë për injeksion.

›4. SALMA HAYEK
Aktorja i ka kapur 47 vjeç, por është në super formë, kjo edhe falë gjenetikës së saj. Fati i amerikano jugores është se ka lëkurë më të trashë e cila plaket më ngadalë. Por duhet thënë se jo gjithçka është meritë e geneve të saj. Kanë meritë edhe injeksionet e fillerit, ato të gjeneratës së re të cilat nuk thithin ujë dhe nuk të fryjnë.

›5. JULIANNE MOORE
Ylli anglez i kinemasë është një nga rastet klasike që mjekët e quajnë të vështirë. Ajo ka lëkurë shumë delikate në të kuqe dhe kërkon një kurë të fortë për të evituar hiperpigmentimin me ekspozimin në diell. Mjekët thonë se ajo mund të ketë bërë peeling për të eleminuar njollat dhe për të uniformizuar ngjyrën.

›6. CATE BLANCHETTE
Ja një jetër aktore e cila sipas mjekëve ka mbajtur një ekuilibër perfekt mes plakjes natyrale dhe dëshirës për tu dukur e freskët. Ajo ka një pamje natyrale dhe me shkëlqim dhe kjo vjen ngaqë ajo e ka trajtuar lëkurën e fytyrës me biorivitalizim e cila favorizon rinovimin e qelizave dhe prodhimin e kolagenit natyral. Ajo ka një plastikë të mirë të fytyrës, gjë që lë të kuptosh që nuk ka bërë botoks, por nga ana tjetër ka lëkurë të tendosur dhe me shkëlqim, pra të ushqyer mirë.

›7. JENNIFER GARNER
Profesionistët i japin notën maksimale për cilësinë e ndërhyrjeve plastike. Ka rregulluar buzëqeshjen me rregullimin e dhëmbëve si dhe ka zmadhuar pak buzët dhe mollëzat por me një efekt shumë soft.

›8. MEGAN FOX
Nga viti 2004 e deri tani aktorja e re nuk njihet më; hunda, buza, mollëzat dhe sytë nuk janë më absolutisht ato të fillimeve të Fox kur ne e njohëm për herë të parë. Megjithëse aktorja ka bërë shumë ndërhyrje, rezultatet janë koherente dhe të ekuilibruara. Fytyra duket bukur dhe me linja shumë harmonike.

›9. SCARLETT JOHANSSON
Musa e Woody Allen me hundën më pak si patate dhe më të hollë duket më pak fëminore por shumë më seksi. Gjithashtu aktorja i kushton shumë rëndësi lëkurës.

›10. ANGELINA JOLIE
Atorja e famshme dhe shumë e bukur, klasifikohet ndër femrat e famshme me më pak ndërhyrje plastike. Por aktorja, kohët e fundit ka rënë në sy për një fytyrë më të shndritshme dhe më të kuruar. Që e re aktorja ka bërë hundën duke e holluar, por edhe fytyra duket më e hollë gjë që lë të kuptsh se aktora mund të ketë bërë një lifting të fytyrës.