Blog

Perse personazhet e “Perputhen” po zgjedhin polikliniken Dermolife?

aktivitet fizik ne shpi

Shekulli i 21 njihet ndryshe edhe si shekulli i perparimit te teknologjise ku e gjithe bota eshte drejtuar nga perdorimi i kanaleve te ndryshme sociale te komunikimit, informimit ku patjeter kane krijuar edhe facilitete ne shkembimin e informacionit, duke anashkaluar keshtu televizionin, posten, leximin e librave, gazetat pasi tashme gjenden edhe elektronikisht dhe eshte me e lehte per te aksesuar. Nga ky ndryshim eshte prekur edhe Shqiperia nder vite ashtu si te gjitha shtetet dhe te gjitha kategorite e moshave perdorin ne menyre masive metodat dixhitale te informimit dhe komunikimit.

Nen keto kushte ku televizioni eshte disi ne plan te dyte cfare mund ti bente Shqiptaret te drejtoheshin serisht nga televizoni? Prej disa muajsh emisioni “Perputhen”, ka thyer rekorde shikueshmerie dhe audience ku pothuajse te gjitha kategorite e moshave kane nje orar te caktuar qe bashkohen me njeri tjetrin dhe ndjekin kete emision. Pasditja eshte per kete emision, ku te rinjte jane bere pjese e tij per te gjetur dashurine, per te krijuar njohje te reja, per te sprovuar veten ate qe shume prej te rinjve e bejne ne perditshmeri por ne rastin konkret demonstrohet nepermjet kamerave.

Bashke me kete mision vjen edhe fama, shume dyer hapen, shume biznese kerkojne ti kene keta te rinj si imazh, si influence, per ti pasur pjese te tyren. Ajo qe na ka rene ne sy eshte qe disa prej personazheve te “Perputhen” kane zgjedhur te ndryshojne tipare dhe pamjen e tyre te jashtme.

Ndryshimin e pare e kemi pare me Tea Trifonin, personazhin shume te dashur per publikun, vajzen e qete, te artikuluar, te permbajtur dhe te zgjuar ku zgjodhi proceduren e balonit gastrik, jehonen e te cilit e kemi ndjekur vazhdimisht ne rrjete sociale, televizion, tek personazhe te njohur dhe te panjohur te cilet kane humbur kilograme ne menyre te shendetshme dhe te mahnitshme dhe klinika Dermolife nder vite ka mbeshtetur dhe ofruar kete metode qekur ishte e panjohur per Shqiperine dhe tashme ka arritur te jete aleati numer nje kunder luftes me kilogramet e tepert. Te gjithe kemi pare ndryshimin drastik dhe fantastik te Teas ne pamje, forma te definuara, shume kilograme me pak dhe ndryshimin ne veshje qe theksojne format e saj trupore.

Personazhi dyte qe ju nenshtrua nje kirurgjie si rinoplastika (rimodelimi hundes), ishte Ana Lleshi, vajza energjike, simpatike dhe shume e pelqyer nga publiku per anen e saj te brishte dhe sinqeritetin, deklaroi se hunda e saj kishte probleme funksionale njekohesisht edhe estetike dhe publiku e vinte vazhdimisht ne dukje dhe i sugjeronte qe ta korrektonte kete tipar. Me pamjen e saj te re, dukshem shume te permiresuar edhe komentet e publikut kane qene shume pozitive ku e kane pergezuar per zgjedhjen e saj. Hunda eshte tipar dallues dhe si i tille eshte shume e veshtire te marresh nje vendim definitiv se kujt mund t’ja besosh dhe ne bien dakort qe zgjedhja e Anes ishte me e mira!

Melisa Lleshi dhe Atdhe Xharavina sollen ne vemendjen e publikut problemet qe hasim shpesh me intolerancen nga perberes te ndryshem ushqimor, qe na krijojne fryrje, shendet te tepert dhe ndjesi parehatie ne organizem dhe ne kete rast analiza e ADN-se eshte ekzaminimi i duhur per te zbuluar se cili faktor shkakton keto probleme ne organizem dhe bashke me identifikimin e tij merret edhe nje diete e personalizuar me ushqimet te cilat jane te pershtatshme per organizmin tone.

Te gjitha rastet e mesiperme jane te ndryshme:

1- Procedure dobesimi
2- Nderhyrje kirurgjikale
3- Ekzaminim mjekesor


Ajo cfare kane te perbashket eshte qe te gjithe personazhet kane perzgjedhur polikliniken Dermolife ku prej 20 vitesh operon si lider ne fushen e kirurgjise estetike per ti besuar pamjen edhe shendetin e tyre. Cfare i ben keta te rinj ne kulmin e fames ku te gjithe do te ofroheshin per ti plotesuar deshiren e tyre per te pasur nje ndryshim pozitiv ne pamjen e tyre te zgjedhin Dermolife?

Ajo qe mund te themi me siguri eshte qe kjo klinike ka guxuar e para ne fushen e kirurgjise estetike e cila ka realizuar nderhyrje dhe ka mundesuar ndryshime te mrekullueshme ne pamjen dhe shendetin e shume njerezve.

Ne kete “vend” bashkohen deshira per te rregulluar tipare dhe problematika te ndryshme ne fytyre dhe trup, te lindura ose te shkaktuara nga trauma te ndryshme gjate jetes, lufta me obezitetin, ekzaminimet mjekesore qe jane te nevojshme per te gjithe por mbi te gjitha besueshmeria qe kjo poliklinike ka ofruar tek njerezit nder vite. I famshem ose jo, askush nuk do te bente kompromis me veten, me pamjen me shendetin per asnje lloj benefiti, edhe personazhet e “Perputhen” nuk u perjashtuan nga efekti i DERMOLIFE e cila na vertetoi edhe nje here qe e meritojne te jene ne majen e kirurgjise estetike ne Shqiperi!